Kristályok
A KRISTÁLYOK különböző rezgéseket bocsájtanak ki magukból, s olyan finom energiamezővel rendelkeznek, melyek szabályozni tudják az élőlények belső energiaáramlását. Feltöltik, védik őket, felszínre hozzák és erősítik meglévő képességeiket. A különböző frekvenciájú rezgések szervezetünk különböző pontjain képesek az adott szerv eredeti, ideális rezgési állapotát visszaállítani.
A
kristályok csodálatos rezgései jótékony hatással vannak az emberre,
állatokra, növényekre egyaránt. A látványuk, az érintésük, az energiájuk
oldja a blokkokat, a stresszt, a szorongást...
Segítik az ellazulást, a feltöltődést, a harmóniát.
Lecsendesítik
az érzelmeket, így általuk könnyedségre, kellemesebb alvásra,
pozitívabb gondolatokra és megújult energiákra tehetünk szert.
A KRISTÁLYOK Földünk legősibb természetes anyagai. Szerkezetük, belső felépítésük, a természet egyik legrendezettebb, legharmonikusabb alkotása. Több millió év "bölcsességét" őrzik.
Az ásványokat tartalmazó kőzetek keletkezésük szerint lehetnek magmás, üledékes vagy metamorf kőzetek.
Magmás kőzetek:
A felszínre kiömlött láva vagy a földkéregben rekedt magma hőmérsékletének csökkenésével megszilárdul és kristályosodik. A legtöbb szebbnél szebb drágakő és ásvány így keletkezik, többek közt a gyémánt és a különböző kvarcok.
Üledékes kőzetek:
Itt a Föld külső erői közreműködnek.
Kialakulásuk óceánok, tavak, folyók mélyén lerakódott, a jég, a víz és a szél révén felhalmozott üledékekkel kezdődik. Az elaprózódott kőzetek, élőlények maradványai egymásra települnek, egyre mélyebbre kerülnek, eltávozik belőlük a víz és évmilliók alatt kőzetekké szilárdulnak. Ide sorolható a borostyán és az arany is.
Átalakult (metamorf) kőzetek:
A magmás és üledékes kőzetekből keletkeztek úgy, hogy szerkezetük a nagy nyomás és magas hőmérséklet hatására megváltozott, átkristályosodott. A legismertebb átalakult kőzet a márvány, amely a mészkőből képződött.